Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Prezentacja sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości

W dniach 14 i 15 września nastąpiło zaprezentowanie sprzętu zakupionego w ramach dofinansowania z projektu.
 
 Uroczyste otwarcie pracowni technicznej w budynku szkoły przy ul. Licealnej zaszczycili zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Bieruniu – pan Krystian Grzesica, przedstawiciele Rady Miasta, Rady Rodziców szkoły oraz nauczyciele i rodzice uczniów.  Zgromadzonych gości powitała Dyrektor Szkoły – pani Zuzanna Bizacka. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Bierunia – pan Krystian Grzesica. Po części oficjalnej nastąpiła prezentacja zakupionego sprzętu. Jego możliwości przedstawili zaproszonym gościom uczniowie. 
W ramach przyznanego dofinansowania (w kwocie 243 300 zł) zakupiono m.in.: drukarki 3D wraz z akcesoriami i materiałem do druku (filamentem), mikrokontrolery z czujnikami, lutownice pomocne przy łączeniu elementów w mikrokontrolerach, jak również sprzęt audio-video, taki jak: aparaty fotograficzne, gimbale, mikrofony kierunkowe oraz mikroporty, a także statywy i oświetlenie do realizacji nagrań. Wyposażenie dodatkowe, które zostało zakupione to meble do pracowni technicznej, czyli szafy, stoliki, krzesła oraz tablice suchościeralne. A także wiele sprzętów, które generalnie można zakwalifikować do kategorii robotyki, małego i dużego AGD (naczynia, zastawa stołowa, sztućce, roboty kuchenne, kuchenki elektryczne z piekarnikami, żelazka, lodówki i wiele innych). Zakupiono także inne wyposażenie, do którego można zaliczyć mikroskopy o wysokich parametrach, wypalarki do drewna, teleskop, stacje pogody i wiele innych. Pozyskane fundusze pozwoliły także na zakup niezbędnych materiałów  eksploatacyjnych.
 
 
Sprzęt będzie wykorzystywany podczas zajęć lekcyjnych oraz zajęć dodatkowych.