Tym razem było słono

We wtorek 8 listopada uczniowie klas 2b i 2e wraz z opiekunami, p. Baraniewicz, p. Piekorz, p. Dworakowską, byli na wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci z zapałem wędrowały podziemnymi chodnikami i z zainteresowaniem słuchały opowieści przewodnika o tym, jak w dawnych czasach funkcjonowała kopalnia, jak wydobywano sól. Uczniowie zwiedzili również Muzeum Żup Krakowskich, zobaczyli największy zbiór solniczek z całego świata. Do Bierunia dzieci wróciły zmęczone, ale bogatsze o nową wiedzę i doświadczenia.
Wycieczka była zorganizowana w ramach Rządowego Programu Poznaj Polskę.