Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Finał Tygodnia Humanistycznego

24 i 27 lutego odbyły się Finały Tygodnia Humanistycznego. Po emocjonujących zmaganiach rozwiązano przeprowadzone konkursy i rozdano nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Nad całością przebiegu Tygodnia czuwali nauczyciele przedmiotów humanistycznych, nauczyciele – bibliotekarze i wychowawcy świetlicy.
W budynku przy ulicy Licealnej 24 lutego trzyosobowe drużyny składające się z uczniów klas 8 rywalizowały ze sobą, rozwiązując zadania z języka polskiego i historii. Uczniowie mogli wykazać się znajomością znanych cytatów, frazeologizmów, połamać języki na wymyślnych łamańcach, wykazać znajomością lektur, malarstwa Jana Matejki, a przede wszystkim umiejętnością pracy w grupie. Największą radość sprawiła wszystkim wizyta w hali sportowej znanych postaci z lektur szkolnych. 
W poniedziałek 27 lutego odbyło się podsumowanie Tygodnia Humanistycznego przy ulicy Krakowskiej, na którym nagrodzono najmłodszych zwycięzców konkursów z klas 4-5. Podczas obu finałów mogliśmy posłuchać występów zwycięzców konkursu „Mistrz recytacji”, prezentujących wybrane bajki Aleksandra Fredry oraz pięknej wokalno-instrumentalnej interpretacji wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”.
 
 
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, a ósmoklasistom życzymy jak najlepszych wyników na majowych egzaminach!