Jak bezpiecznie spędzać wakacyjny czas ...

Infolinia i czat- wsparcie w sytuacji kryzysu

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

w sytuacji, gdy doświadczycie lęków, napięć emocjonalnych, kłopotów i trudności wpływających na wasze zdrowie psychiczne lub zaobserwujecie, że w waszym otoczeniu ktoś boryka się z podobnym problemem zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej infolinii Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

Pod numerem telefonu 800 12 12 12 młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalne wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci pozostaje także czat internetowy, który nie wymaga logowania ani instalowania żadnych aplikacji. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają anonimowość oraz pełną dyskrecję. Obie możliwości są dostępne siedem dni w tygodniu całodobowo.

Dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada 2021r zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Pedagodzy szkolni